Anne Rice „Dar Wilka”

dar wilkaDark wilka to metafizyczna podróż do wnętrza egzystencji nadprzyrodzonej istoty – wilkołaka. Anne Rice wraca do dobrze już sobie znanych motywów tym razem zastępując postać wampira istotą innego rodzaju: wilkołakiem. Jako wielbiciel kilku pierwszych tomów Kronik Wampirów byłem ciekaw, jak Pani Rice poradziła sobie z tym tematem i muszę powiedzieć, że całkiem nieźle.

Młody reporter Reuben ma napisać artykuł na zlecenie o pewnej posiadłości, która ma zostać sprzedana. Reuben zakochuje się w tym miejscu, jak również we właścicielce posiadłości. Spędzają chwile pełne romantyzmu i namiętności, które jednak przerywa brutalny atak, w którym kobieta ginie, a Reuben zostaje ugryziony przez potwora.Jego życie zmienia się. Staje się wilkołakiem.

Od tego momentu, jako czytelnikom przyjdzie nam śledzić próbę zrozumienia przez Reubena jego nowo nabytej mocy, odkrywania tajemnic skrywanych przez stary dom oraz o wiele większych, które wykraczają poza świat ludzki. Czy Reuben pozna wszystkie tajemnicy, czy pozna źródło swojej mocy i czy uda mu się przetrwać w świecie, w którym racjonalność wypycha wszystko, co wykracza poza jej ramy?

Książka Rice czasami miewała słabsze momenty, w których odczuwałem, że autorka chciała szybko przejść dalej, lecz ze względu na ciąg zdarzeń musiała skrótowo przedstawić inne do nich wprowadzające. Jednak to były tylko fragmenty, które nikły szybko w klimacie dalszych wydarzeń.

Dar Wilka jest pełen przygód, w których uczestniczy główny bohater, jest też powrotem do pewnych rozważań na temat istoty zła, którą Rice podejmowała już w Kronikach Wampirów. Jednak w tej książce zdaje się, jakby autorka przestała szukać jej w istotach nadprzyrodzonych i wręcz nadała im nowy wymiar: mścicieli.

Książka choć nie dorównuje takim dziełom, jak Wampir Lestat czy Królowa Potępionych jest jednak bardzo dobra i nawet bym powiedział, że gdy już kończyłem ostatnią stronę czułem żal, że nie ma kolejnych. Polecam!

Książkę można kupić tutaj: klik

dar wilka

Autor: Anne Rice
Tytuł: Dar Wilka
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 520
ISBN 9788375109054

Reklamy

3 myśli nt. „Anne Rice „Dar Wilka”

  1. Życzę więc Wam wielu emocji w odkrywaniu świata wampirów Rice:) Ja z wampirami Rice spotkałem się przy okazji filmu Wywiad z Wampirem, dopiero potem sięgnąłem po książki. Rice stworzyła niesamowitą mitologie wampiryczną i tchnęła w postać wampira nową jakość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s