Serial

Seriale #1 Postapokalipsa

Odkąd pamiętam oglądałem seriale, ale nie zdawałem sobie nawet sprawy, że powstanie tyle fantastycznych produkcji, które będę mnie przykuwać do komputerowego monitora i wywoływać uczucie na granicy obsesji. Czekanie na nowy odcinek. Czekanie na nowy sezon. W kilku tekstach chciałbym przedstawić Wam moje ulubione serialowe produkcje. Na początek post-apokaliptyczne wizje. Kolejność jest przypadkowa. Jestem też ciekaw Waszych ulubionych serii postapo:)

 

1. The Walking Dead. Kto nie zna, lub chociaż nie słyszał o tej produkcji. Pojawienie się tego serialu było dla mnie świeżym powiewem w zatęchłym temacie zombie:)

 

2. Survivors – tajemniczy wirus spowodował śmierć większości ludzi. Została garstka, która musi sobie jakoś radzić. wyprodukowany przez BBC serial ma świetny klimat i podejmuje ciekawe tematy socjologiczne i psychologiczne chociażby jak utrzymać grupę, gdy nie ma już w świecie żadnych reguł, czy pewne działania nowej władzy można usprawiedliwiać. Ciekawie też są przedstawione relacje między bohaterami, ich rys psychologiczny. Jest to remake serii o tym samym tytule z 1975, którego jednak nie miałem jeszcze okazji oglądać.

 

3. Jericho – serial ukazuje małą miejscowość w Kansas, która ocalała przed atakami bombowymi, jednak została odcięta od świata. Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z nową sytuacją i rodzącymi się problemami.

4. In the flesh – jeden z dość nowych seriali o zombie. Świetne podejście do tematu. Pewnego dnia zmarli powstali z grobów i stali się żywymi trupami. Po powstaniu nastał chaos, ale udało się go ogarnąć. Świat powoli się podniósł a zombie zamiast mordować zaczęto ‚leczyć’. W ten sposób poznajemy Kierena, który wrócił z takiego zombie szpitala gdzie za pomocą wlewów do kręgosłupa odzyskał świadomość dzięki czemu mógł wrócić do rodziny . Sam serial w głównej mierze skupia się na problemie braku akceptacji niektórych mieszkańców wobec osób, które powróciły. Właśnie rozpoczęła się emisja 2 sezonu. Polecam!

 

 

5. Dead Set – serial opowiada o mieszkańcach domu Wielkiego Brata znanego show telewizyjnego, którzy muszą zmierzyć się z wygłodniałymi zombie. Mroczny, dynamiczny serial, w którym twórcy nie zostawili miejsca na jakąkolwiek nadzieje.

 

Reklamy

4 myśli na temat “Seriale #1 Postapokalipsa

  1. Ja też uwielbiam seriale i oglądanie ich graniczy z obsesją:) Ale przyznam, że z Twojej listy oglądam tylko The Walking Dead. Oprócz tego na mojej liście są (m.in.) Game of Thrones, Sons of Anarchy, The Following, ostatnimi czasy Banshee i Vikings, no i dawniej oczywiście Dexter 🙂

  2. @Magda jak lubisz zombiaki to polecam Ci obejrzeć In the flesh i Dead Set:) Z Twojej listy nie znam tylko Banshee, a GoT i SoA znajdą się w kolejnych postach. Co do The Following to raz go lubię innym razem nie, sam już nie wiem, co czuje do tego serialu:) Pozdrawiam:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s