Paula Roc „Recepta na Miłość”

recepta-na-milosc-front-1000px

Po Receptę na miłość sięgnąłem, ponieważ miałem ochotę przeczytać powieść obyczajową z lekarzami w roli głównej. Kiedyś oglądałem  takie seriale jak  Ostry dyżur czy Chirurdzy i ciekaw byłem, jak ten temat sprawdzi się w książce. We wspomnianych przeze mnie serialach przedstawione były losy kadry medycznej, ich relacji, związków, problemów a w tle przeważnie mieliśmy możliwość zapoznania się z różnymi przypadkami medycznymi, które dodatkowo pozwalały na bliższe poznanie bohaterów poprzez ich przekonania i zachowanie. 

W Recepcie na miłość mamy podobny schemat, co sprawia, że książka byłaby doskonałym materiałem na scenariusz serialu medycznego. Trudne relacje między bohaterami, goniąca ich przeszłość i problemy rodzinne, niespełnione marzenia i błędy z których należy wyciągnąć wnioski to całkiem sporo.

Książka skonstruowana jest z przeplatających się rozdziałów dotyczących konkretnego bohatera. W ten sposób mamy możliwość śledzić nie tylko rozwijające się relacje, ale również zajrzeć do ich życia rodzinnego.

Historia rozpoczyna się w momencie gdy Magda uciekając przed dawnym życiem oraz starając się zapomnieć o pewnym traumatycznym zdarzeniu przyjeżdża do Barcelony by zacząć od nowa i skończyć studia. Tutaj poznaje Mai, Juana i Roia, którzy podobnie jak ona odbywają staż w tym samym Barcelońskim szpitalu. Jako czytelnikowi przyszło mi śledzić budujące się między nimi dość trudne relacje oraz ich pogmatwane życie rodzinne, które okazuje się mieć duży wpływ na ich psychikę . Juan na przykład bardzo chce zostać fotografem, jednak nie może zawieść ojca znanego chirurga, dlatego studiuje medycynę. Ale to sprawia, że chłopak nie czuje się szczęśliwy, zresztą jak cała reszta postaci, która nie może odkryć nie tylko recepty na miłość, ale na samo życie, którego pozytywnych aspektów trudno im dostrzec.

Książka Pauli Roc jest napisana prostym językiem. Autorka nie nadużywa medycznego żargonu. Czytając książkę czułem jednak ogromny brak opisów miejsc, żeby poczuć samą Barcelonę, w której umiejscowione są wszystkie wydarzenia.

Recepta na miłość to lekka, nie wymagająca od czytelnika dużego wysiłku lektura, która spodoba się na pewno wielbicielom Chirurgów czy innego medycznego serialu lub po prostu osobom zainteresowanym, tego typu tematyką. Nie znajdziecie tu jednak analiz przypadków jak u dr House’a, ponieważ głównym tematem książki nie są przypadki medyczne, lecz relacje między bohaterami oraz ich motywy działań.

Książkę można kupić tutaj: klik

Ebooka można kupić tutaj: klik

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu:

logo_cmyk

recepta-na-milosc-front-1000pxAutor: Paula Roc
Tytuł: Recepta na miłość
Wydawnictwo Sine Qua Non
Stron: 250
ISBN 978-83-7924-152-1

Reklamy

Jedna myśl nt. „Paula Roc „Recepta na Miłość”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s