T.J. Murphy „Sprawność. Siła. Witalność. Jak Crossfit zmienił moje życie”

crossfit_okladka_1000px

Bardzo lubię czytać książki, które dotyczą sprawności i zdrowia fizycznego. Większość z nich przeważnie przedstawiają pewne programy treningowe, progres i odżywianie. W książce T.J. Murphyego otrzymujemy coś więcej. Analize zjawiska Crossfitu, jako dziedziny sportu, a zarazem pewnego fenomenu socjologicznego. Jest to pasjonująca lektura napisana przez kogoś kto zafascynował się Crossfitem. Sportem, który zmienił jego życie

T.J. Murphy były biegacz w pewnym momencie swojego życia był wykończony treningami, miał tak zniszczone kolano, że chodzenie sprawiało mu trudności. Szukając pomocy trafił do klubu Crossfit gdzie lekarz i trener Kelly Starrett już pierwszego dnia pomógł mu sprawiając, że Murphy wyszedł od niego już nie kulejąc.

W swojej książce Murphy jednak nie skupia się na swojej przemianie, na dochodzeniu do zdrowia, przebiegu każdego treningu. Oczywiście w tle dowiadujemy się jak toczyły się losy autora, ale tak na prawdę główną role w tej książce odgrywa Crossfit i ludzie go tworzący. Z pasją Murphy opisuje moment powstania tego sportu, narodziny morderczej rutyny Fran. Przedstawia jak trudnym i wymagającym jest ten sport, ale również jak wiele daje satysfakcji. Przekraczania swoich możliwości, wspieranie się przez innych ćwiczących i ciągła rywalizacja stanowią ogromne źródło motywacji, co w każdej dyscyplinie sportu jest kluczowe. Ze wzruszeniem czytałem historie 200 kilogramowej Irene, która dzięki Crossfitowi straciła wiele na wadze, zarazem stając się inspiracją dla innych.

Książka T.J. Murphyego jest dla każdego. Jeśli ktoś uprawia Crossfit na pewno znajdzie dla siebie wiele cennych informacji zarazem przeczyta z przyjemnością o swoim ulubionym sporcie. Dla innych osób może być źródłem inspiracji do podjęcia aktywności fizycznej nie koniecznie związanej z Crossfitem. Sam uprawiam inny sport chociaż zbliżony i wiele zawartych w niej informacji pozwoliło mi spojrzeć w inny sposób na pewne ćwiczenia i rutyny treningowe. Ponadto książka jest tak napisana, że aż chce się pójść na trening, zmierzyć się ze swoimi słabościami by stać się silniejszym i sprawniejszym. Oprócz tego ma świetną okładkę i zawartość autorowi nie można bowiem odmówić lekkiego pióra. Polecam!

Książkę można kupić tutaj: klik

Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu:

logo_cmyk

crossfit_okladka_1000pxAutor: T.J. Murphy
Tytuł: Sprawność. Siła. Witalność. Jak Crossfit zmienił moje życie.
Wydawnictwo Sine Qua Non
Stron: 237
ISBN 978-83-7924-217-7

Reklamy

2 myśli nt. „T.J. Murphy „Sprawność. Siła. Witalność. Jak Crossfit zmienił moje życie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s