Nowości · Zapowiedzi

Zapowiedzi i nowości #1 czerwiec 2015

Zapowiedzi i nowości to nowy cykl na blogu, w którym przedstawię subiektywny przegląd tego, co się pojawi lub niedawno pojawiło na rynku książkowym. Każdego dnia będę dla Was przeglądał stronę jednego wydawnictwa i wybierał z listy zapowiedzi i nowości takie tytułu, które przeczytam, lub które chciałbym przeczytać gdyby starczyło mi czasu. Mam nadzieje, że pomysł Wam się spodoba, a informacje przydadzą. Na pierwszy ogień idzie wydawnictwo SQN, z którego wybrałem 4 najnowsze książki przez nich wydane i dwie, które pojawią się w najbliższym czasie. Jeśli chcielibyście zobaczyć, co jeszcze wydawnictwo wydało niedawno lub planuje wydać  zajrzyjcie na stronę wydawnictwa tutaj.

Już jutro premierę będzie miała książka Bieg po życie będąca autobiografią lekkoatlety Lopeza Lomonga. „Poznajcie niesamowitą historię Lopeza Lomonga. Lopepe. Szybkiego. Opowieść o ucieczce z rąk śmierci, niezłomnej wierze, pracowitości i pragnieniu zadośćuczynienia za to, co dał mu los. A także o tym, że warto walczyć o swoje marzenia. Nawet w sytuacji pozornie beznadziejnej.” Strona książki . Kupić w dobrej cenie można tutaj.

Jutro też (17 czerwca) premierę będzie miała książka Felixa Baumgartner Szturmując niebo. „Nielegalny skok z najwyższego wówczas budynku na świecie w Kuala Lumpur. Próba oddana z pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio i kolejna przygoda, kiedy zdecydował się polecieć w głąb ciemnej jaskini Mamet w Chorwacji. Wszystko to było tylko preludium do największego z wyczynów: skoku z kosmosu, podczas którego przekroczył prędkość dźwięku i znalazł się na ustach całego świata. Felix Baumgartner – facet, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Czego doświadczył, pędząc na oślep z wysokości blisko 39 kilometrów? Jak przez pięć lat przygotowywał się do Misji Stratos? Co go napędzało? Strona książki. Kupić w dobrej cenie można tutaj.

Nowości:

3 czerwca miała premierę powieść Piotra Patykiewicza Dopóki nie zgasną gwiazdy. Książkę mam już na półce, na której czeka już niecierpliwie i mnie przywołuje. Kolejne recenzje książki są bardzo obiecujące, więc liczę na porządne postapo w rodzimym wydaniu. ” Po Upadku nic nie wygląda tak jak wcześniej. Lód i śnieg pochłonęły cały świat. Po ziemi stąpają wygłodniałe bestie, niebem nie rządzą już ptaki. Miasta stoją niemalże puste – zapuszczają się tam jedynie złomiarze, w poszukiwaniu cennych artefaktów. Śnieżne pustkowia i dzikie ostępy leśne przemierzają grupy myśliwych, desperacko walczących o pożywienie. Pozostali przy życiu ludzie przenieśli się wysoko w góry, gdzie trzymają się ułudy bezpieczeństwa. Doskonale wiedzą, że biada tym, których dopadną światła na przełęczy. Dla większości lepsza jest śmierć…” Strona książki. A kupić można tutaj.

W oczekiwaniu na powrót kultowego Archiwum X na ekrany telewizorów SQN przygotowało dla fanów serialu niespodziankę łagodzącą czas oczekiwania. 20 maja premierę miał 2 tom komiksu Z Archiwum X pod tytułem Żywiciele. „Po latach spędzonych z dala od politycznych intryg i nadnaturalnych zbrodni Mulder i Scully ponownie trafiają do zakurzonej piwnicy budynku FBI, gdzie mieści się Archiwum X.” Strona komiku. Kupić można tutaj.

O tej książce wielu z Was pewnie słyszało. Wydana 6 maja tego roku książka zdążyła podbić już serca czytelników.

„Zbiór ponad stu wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości:

~ Aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy,
~ Ostatni list Wisławy Szymborskiej,
~ List, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta płyta, którą eks-Beatles podpisał dla niego w dniu morderstwa,
~ Podziękowania product managera firmy Campbell skierowane do Andy’ego Warhola, który przyczynił się do promocji puszek zupy pomidorowej,
~ Pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją,
~ List Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w Ojcu chrzestnym,
~ List 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów,
~ Apel o pokój wystosowany przez Mahatmę Gandhiego do Adolfa Hitlera…

…i wiele innych, równie fascynujących.” Strona książki. Kupić można tutaj.

Polecam też wydany w kwietniu Zakon Mimów. „Spektakularna ucieczka z kolonii karnej Szeol I ma tragiczny finał. Zaledwie garstce udaje się ukryć na ulicach Londynu. Sajon nie śpi. Czuwa. Każdy z ocalałych musi się mieć na baczności.

Paige, najbardziej poszukiwana osoba w całym Londynie, pragnie za wszelką cenę przekazać społeczności jasnowidzów informacje o Refaitach i Emmitach. Postanawia zwołać zebranie Eterycznego Stowarzyszenia. Czy najbardziej wpływowi przywódcy przestępczego syndykatu stawią się na wezwanie? Czy pogrążeni we własnych intrygach będą chcieli słuchać o rzekomych wytworach wyobraźni młodej dziewczyny? Moją opinię znajdziecie tutaj.

I to by było na dzisiaj tyle. Jutro zajrzymy na stronę innego wydawnictwa.

Już niedługo na blogu:

 

 

Reklamy

6 myśli na temat “Zapowiedzi i nowości #1 czerwiec 2015

  1. Wyczekuję Miasta cieni 🙂
    Z propozycji powyżej bardzo jestem ciekawa „Listów”. choć zwykle przy podobnych publikacjach waham się, ze względu na intymność tekstu. Ostatnio też wszędzie atakuje „Dopóki nie zgasną gwiazdy”, ale nie jestem pewna, czy to by było coś dla mnie, więc będę czekać na Twoją recenzję 🙂

    1. Miasto Cieni się czyta. Ale idzie troszkę opornie:( Dopóki nie zgasną gwiazdy postaram się szybko ogarnąć, bo jestem bardzo ciekawy tej książki:) Co do listów to myślę, że nie wszystkie są tak intymne skoro jest wśród nich choćby aplikacja Leonarda, którą swoją drogą czytałem już gdzie indziej. Fajnie poczytać jak wielki artysta piszę swoje „CV”:D

    1. Fakt od nowości można dostać zawrotu głowy, lub mocnej deprechy, że i tak nie uda się ich wszystkich przeczytać. Ale myślę, że warto chociaż wiedzieć, co nowego wychodzi by nie przegapić żadnej perełki:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s