Zapowiedzi

Jorn Lier Horst „Poza sezonem” – Zapowiedź

poza-sezonem-300px

Świetna wiadomość dla wielbicieli kryminałów Jorn Lier Horsta. 9 września premierę będzie miała kolejna powieść o detektywie Williamie Wistingu zatytułowana Poza sezonem. Poniżej kilka informacji o książce.

„Po zakończeniu sezonu urlopowego do swojego domku letniskowego w Staver wraca Ove Bakkerud. Zamiast robić porządki i przegląd mienia, z przerażeniem odkrywa, że doszło do włamania. Sąsiednie domy także są splądrowane. W jednym z nich – wynajmowanym przez gwiazdora telewizji Thomasa Rønningena – Ove znajduje zmasakrowane zwłoki. Wezwani na miejsce zbrodni policjanci szybko przekonują się, że włamania i morderstwo to wierzchołek góry lodowej. W gruzach legnie „raj na ziemi” stworzony przez mieszkańców cichej turystycznej miejscowości. W tę sielankę brutalnie wkraczają bezwzględni przestępcy. Podążający za nimi śledczy, trafiają na kolejne makabryczne znaleziska i z trudem wiążą poszczególne elementy zbrodniczej układanki. Tropy wiodą narkotykowym szlakiem przez Norwegię, Danię, Polskę i Litwę.

Prowadzący śledztwo William Wisting – wraz z towarzyszącą mu grupą dochodzeniowców i wspierającą go córką dziennikarką Line – weryfikuje mnożące się materiały dowodowe, zeznania kłamliwych świadków, poszlaki podsuwane przez szemranych informatorów. Bada ślady pozostawione na miejscu zbrodni,  rozpracowuje każdy ruch podejrzanych, stając się ich bacznym obserwatorem. Bezustannie towarzyszy mu poczucie, że coś nieprzewidzianego i dramatycznego w każdej chwili może się wydarzyć. Szczególnie, że nie zawsze pracuje na znanym sobie terenie, a lepkie ślady krwi i kolejne ofiary odkrywa niemal wszędzie, gdzie się pojawi.”

5 myśli na temat “Jorn Lier Horst „Poza sezonem” – Zapowiedź

  1. a mnie zastanawia koncepcja wydawania książke z serii w kolejności odwrotnej hehe dziwny zabieg.. i waham się cały czas, bo mimo wszystko seria dość dobre recenzje ma..

    1. Wielka tajemnica wydawcy:) Książki same w sobie są godne uwagi i można je spokojnie traktować, jako odrebne tytuły poza głównymi bohaterami właściwie nawiązania do poprzednich tytułów nie ma:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s