Książka do kolorowania

„Twoja niezwykła podróż. 100 Najpiękniejszych miejsc na świecie” Książka do kolorowania (opracowanie zbiorowe)

Obecnie na rynku wydawniczym kolorowanek skierowanych również do dorosłych jest całe multum. Esy-floresy, zwierzęta, tatuaże czy odnoszące się do tematyki powieściowej (Harry Potter czy Gra o tron). Każdy kogo interesują  tego typu książki znajdzie coś dla siebie.

podróż

Podobno bum na nie rozpoczęła Johanna Basford w 2013 roku kolorowanką Tajemny ogród. Od tego czasu rynek zalały książki do kolorowania, a nawet cykliczne wydawane zeszyty wraz z kredkami. O tym, że rynek kolorowanek ma się dobrze można się przekonać spacerując między regałami w supermarketach czy księgarniach. Od 30 marca tego roku do tego grona dołączyła „Twoja Niezwykła Podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie” od Wydawnictwa SQN.

podróż3

Jak sam tytuł wskazuje książeczka tematycznie skupiona jest na miejscach z całego świata, które będzie można potraktować kredkami lub innymi do tego przeznaczonymi narzędziami. Każde z miejsc symbolizują różne elementy. Znajdziemy, więc budowle, miasta, przyrodę, zwierzęta i ludzi. Dzięki temu obrazki do kolorowania są dość zróżnicowane nie tylko przez samo miejsce, ale i obiekt do pokolorowania. Raz będziemy mogli pokolorować piramidę a innym razem lwa, a jeszcze innym fragment miasta czy morza.

kol2

Tematyka książeczki sprawia, że jest ona nie tylko źródłem zaspokojenia potrzeb estetycznych związanych z kolorowaniem, ale też popularyzuje miejsca przedstawione na obrazkach. Zachęca do tego by dowiedzieć się czegoś o nich więcej. Być może dzięki temu wyznacza kierunek dla przyszłych książek tego typu, które z jednej strony bawią z drugiej pozwalają poznać coś nowego.

kol1

 

Twoja niezwykła podróż zawiera 100 obrazków, z czego niektóre zamieszczone są na dwóch sąsiadujących stronach. Obrazki te prezentują różny poziom trudności. Mają więcej lub mniej szczegółów przez co można użyć różnych narzędzi do kolorowania i inaczej podejść do samego procesu wypełniania kolorem.

kol3

Technika wydaje się być dowolna, chociaż ja sam kolorowałem tylko kredkami ołówkowymi i pastelowymi. Nie mogę więc powiedzieć, jak kartki reagują chociażby pod wpływem flamastrów. A trzeba dodać, że książka jest dwustronna, więc jeśli flamastry by przebijały mogłoby to wpłynąć na obrazek po drugiej stronie. Może to być też wadą dla osób, które lubią swoje pracy wyrywać i wieszać.

Sam proces kolorowania to ciekawa zabawa o czym nie muszę przekonywać wielbicieli tego typu książek. Muszę też dodać, że nie taka prosta jeśli chce się osiągnąć ciekawy efekt. Ale to już dla osób z większymi ambicjami i wymaganiami odnośnie efektów wykonanego obrazka. Można dać się ponieść fantazji. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i posiadane narzędzia do kolorowania. W moim przypadku jak już wspomniałem użyłem zwykłych kredek ołówkowych i pasteli, czego efekt możecie zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

Samym obrazkom można zarzuć, że niektóre szczegóły trudno wpasować w całość przedstawionego miejsca. Trudno stwierdzić do czego to się odnosi, jaki ma dać efekt. Miałem wrażenie, że niektóre kreski zostały dodane bez powodu, lub by namnożyć miejsca do kolorowania. Ale to chyba jedyna rzecz, którą mogę zapisać na minus, chociaż nie mam porównania bo to pierwsza książka tego typu, którą kolorowałem.

podróż2

(Na końcu książki znajduje się wykaz i krótki opis wszystkich miejsc)

Twoja niezwykła podróż oferuje wiele godzin zabawy dla wielbicieli kolorowania. Obrazki są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ze 100 miejsc można wybrać sobie temat najbardziej odpowiadający; budowle, zwierzęta, miasta itp.

Książka do kolorowania Twoja niezwykła podróż to ciekawa propozycja dla wszystkich osób chcących odpocząć w ciekawy sposób. Przy tej książeczce można się zrelaksować, ale też i uruchomić pokłady kreatywności. Można pokolorować z cieniami dobierając odpowiednie kolory, co wcale nie jest takie proste i o czym przekonałem się na własnej skórze. Książka ma też w sobie walor edukacyjno-popularyzatorski, co jest jej wielką zaletą. Zachęca do odkrywania świata, przez co staję się wstępem do podróżniczych odkryć.

Za książkę do kolorowania dziękuje wydawnictwu SQN

Do kupienia w empiku tutaj: klik

Jedna myśl na temat “„Twoja niezwykła podróż. 100 Najpiękniejszych miejsc na świecie” Książka do kolorowania (opracowanie zbiorowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s